مدرسه پینت بال مشهد

آموزش تخصصی پینت بال (توسط مربی رسمی تیم ملی)
استاد شهراد شریفی

شهراد شریفی

پکیج آموزش حرفه ای پینت بال در مشهد (ویژه آقایان و بانوان)

دوره مبتدی

1 جلسه
۴۰۰ هزار تومن
200 گلوله + مدرک رسمی پینت بال

دوره نیمه حرفه ای

5 جلسه
۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومن
1000 گلوله + مدرک رسمی پینت بال

دوره حرفه ای

10 جلسه
۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومن
2000 گلوله + مدرک رسمی پینت بال

بیوگرافی استاد شهراد شریفی

استاد شهراد شریفی متولد ۱۳۶۵ و دانشجوی کارشناسی ارشد تربیت بدنی است. به عنوان عضو رسمی انجمن پینت بال کشور و مربی درجه ۲ پینت بال مشغول به فعالیت است.
در رابطه با سابقه بازی حرفه ای ایشان باید بیان کنیم که از سال ۱۳۸۳ شروع به کارکرده و د و در تیم های شناخته شده ای همچون گیو پرشین، لجند، سوات، سایتال، مشهد ،قزوین حامد آشوری ،اسپاد ،پارتیزان تتو ترکیه گتو ترکیه به انجام بازی پینت بال پرداخته است.  علاوه بر این مورد به عنوان مؤسس تیم امرتات ایران و رئیس کمیته پینت بال استان خراسان مشهد مقدس، رئیس کمیته پینت بال ورزش کارگران استان از سال ۹۲ تاکنون نیز انتخاب شده است. از دیگر فعالیت های شهراد شریفی میتوان به عضو تیم ملی (ب) در سال ۲۰۰۷ و شرکت در مسابقات ان ایکس ال ۲۰۱۷ و دو دوره شرکت در مسابقات ترکیه ۲۰۱۸ اشاره کرد. دررابطه با شغل ایشان نیز باید بگوییم که باشگاه دار پینت بال شهراد  هستند. 

شهراد شریفی

تاریخچه بازی پینت بال

پینت بال به عنوان یک بازی ویژه و هیجان انگیز طرف داران زیادی دارد اما تاریخچه جذاب این بازی میتواند به شما کمک کند که آشنایی بیشتری با آن پیدا کنید.  پینت بال در سال ۱۹۸۱ و در ایاالت متحده آمریکا اجرا شد طرز بازی پینت بال در آن زمان با امروز کمی تفاوت داشت به این صورت که بازیکنان هر تیم به صورت جداگانه برای از بین بردن مخالف های خود به کمک کپسول های حاوی رنگ از دستگاهی به نام نشانگر پینت بال خارج میشدند و حریف خود را مورد هدف قرار می دادند.
تجهیزات پینت بال که در بازی  مورد استفاده قرار می گرفت از محلول خاص غیرسمی در روغن ساخته شده بود. پینت بال توسط ارتش جهت تکمیل برخی آموزش‌های نظامی یا پاسخ به ضدشورش در موقعیت های خطرناک و اضطراری استفاده میشد در بازی ۱۲ نفره برگزار شده در نیوهاپ شایر برای اولین بار برنده کسی بود که بتواند تعداد بیشتری پرچم جمع کند.

برنده اولین بازی پینت بال در سال ۱۹۸۱ فرد کشاورزی بود که موفق شد تمام ۱۲ پرچم را به طور کامل جمع آوری نماید. نکته مهم و جالبی که در این رابطه وجود دارد این است که هیچ پینت بالی از مارکر خود شلیک نکرده و پینت بالی نیز به سوی او شلیک نشده بود.

آموزش پینت بال در مشهد

در پینت بال مشهد علاوه بر انجام این بازی مهیج میتوانید در دوره های آموزشی قرار گرفته نیز شرکت کنید. این دوره ها شامل دوره فنی توجیهی مربیگری درجه ۳، دوره بازآموزی ۷۵ امتیاز، مربیگری درجه ۲ و در نهایت داوری درجه ۳ میشود.

آموزش پینت بال توسط استاد شهراد شریفی

تیم های تحت آموزش استاد شهراد شریفی, توانستند مقام قهرمان و چهارم کشوری را از آن خود کنند.

مربی های باشگاه پینت بال شهراد, هر یک به اندازه کافی مهارت لازم جهت آموزش پینت بال در مشهد را دارند و شما میتوانید بدون هرگونه دغدغه و نگرانی در کلاسهای آموزشی پینت بال شهراد مشهد شرکت کنید.

آشنایی با روال و بازی پینت بال

پینت بال یک بازی گروهی است که معمولاً تعداد افراد لازم برای آن ۱۶ نفر و به دو گروه ۸ نفره تقسیم میشوند و در نهایت بازی را شروع میکنند. البته وجود ۱۶ نفر برای بازی الزامی نیست و میتواند باتوجه به شرایط موجود تعداد افراد کم یا زیاد شود. به هر یک از بازیکنها لباس مخصوص کلاه ایمنی و تفنگ داده میشود و در نهایت با دوستان خود یک گروه جداگانه را تشکیل میدهند و پس از مشخص شدن این موضوع شروع به بازی میکنند.

قبل از آنکه برای بازی اقدام کنید باید چند نکته مهم را بدانید. اولین نکته این است که در زمان بازی به هیچ عنوان حق خوردن یا آشامیدن ندارید. پس قبل از شروع حتماً خوراکی یا تغذیه موردنظر خود را میل کنید. از جزئیات مهم دیگر همچون لباس فرم، نوع بازی، قوانین بازی و غیره مطلع شوید.

انواع بازی پینت بال شامل بازی با پرچم، جنگ تا پیروزی، بازی در سنگر و بازی انفرادی میشود که هر یک از آنها باتوجه به میزان حرفهای بودن شما و سلیقه ای که دارید اجرا خواهد شد.

آموزش نکات مهم پینت بال

آموزش تکنیک بانکر کردن در پینت بال

حذف کردن در پینت بال به دو روش انجام میشود: حذف از راه دور و حذف مستقیم از نزدیک که روش مطمن تری است.
نکات مهم:
۱- ابتدا باید پشت بازیکن را پیدا کنید.. برای پیدا کردن جهت بازیکن در فصل زمستان میتوان از گازی که از نوک مارکر پخش میشود یا سایه بازیکن یا جهت شلیک گلوله ها, جهت بازیکن را پیدا کرد..
۲- در مرحله بعدی باید به سمت بازیکن با مارکر بالا حرکت کنید . به این نکته دقت کنید که به خود بانکر شلیک نکنید چون صدای بانکر توجه بازیکن مقابل را جلب خواهد کرد. باید به کنار بانکر شلیک کنید که بازیکن پشت بانکر بماند..
۳- از فاصله نزدیک چند شلیک انجام دهید که مطمن شوید بازیکن حذف شده است. نباید از بازیکن فاصله بگیرید و باید از کنار بانکر در نزدیک ترین حالت به بازیکن به او شلیک کنید..
۴- قبل از حرکت به سمت بازیکن مقصد خود را مشخص کنید.

آموزش دویدن در پینت بال (Run&Shoot)

۱- به هر سمتی که می روید مارکر را در همان دست قرار بگیرید.
۲- در جابجایی بین زمین یا حذف بازیکن تیم مقابل در عرض زمین از این تکنیک استفاده می شود و این حرکت بازیکن را پشت بانکر نگه می دارد.
۳- هدف خود را انتخاب کنید و با دویدن به سمت دیگر با خم شدن از کمر حرکت کنید و شروع کنید به شلیک کردن
۴- نباید گام های شما هنگام دویدن خیلی بلند باشد که باعث لرزش مارکر شود بهترین حالت مماس بودن پا روی زمین است.
۵- دویدن با حالت پا جای پا یا خرچنگی در این تکنیک اشتباه است چون باعث میشود سرعت شما پایین باشد.
۶- مارکر بهترین دید را دارد با کج کردن ۱۰ تا ۱۵ درجه ای مارکر هم کمک میکنید که گلوله بهتر جابجا شود هم دید بهتری خواهید داشت.
۷- زاویه نگاه خود را هم به سمت جلو و هم به سمت هدف خود نگه دارید که با جابجایی چشم زاویه دید بیشتری داشته باشید.
۸- در فاصله کم با سرعت کم روی خود هدف تمرکز کنید ولی به نسبت دور بودن از هدف و سرعت بیشتر, باید هدف های کنار را در ذهن خود خلق و شلیک کنید.

موارد ایمنی مهم در ورزش پینت بال

در زمان مراجعه برای بازی پینت بال لازم است یک سری موارد مهم و حائز اهمیت که باعث حفظ ایمنی شما میشود را به طور کامل رعایت فرمایید این موارد عبارتند از:

اسپانسر تیم پینت بال مشهد
اسپانسر تیم پینت بال مشهد
اسپانسر تیم پینت بال مشهد
اسپانسر تیم پینت بال مشهد